מתחילים לתכנן חדר ילדים

תכנון חדר ילדים הפך למשימה מורכבת בגלל שלל אפשרויות הבחירה. לכל ילד ישנם צרכים שונים והאחריות לעיצוב חדרי הילדים מוטלת עלינו ההורים.
אנו מאמינים כי ניתן להפוך כל חלום למציאות ושניתן לממש לילדים את הפנטזיות שלהם.
אבל ישנם מספר חוקים שמומלץ לקיים:
ראיה קדימה. צורכי הילד משתנים עם הגיל. אביזרים נלווים, כמו: ידיות, תמונות, צבע (קירות או משטחים), וילונות ועוד, יכולים להוות דרך פשוטה לשנות קונספט וצורה לחדר. דבר חשוב נוסף
תכנון יעיל בהתחשבות בשטח הנתון. חשוב לתכנן את חדר הילדים על פי מידות מדויקות ועל פי מיקום נקודות החשמל בחדר. התחשבות באופי הילד, יצירת הרמוניה ואיזון האופי החדר.
כשאנו באים היום לעצב חדר ילדים, כדאי להתחשב בצורך העתידי של הילד במכשירי חשמל, לדוגמה טלוויזיה, מחשב (נייד או נייח), מערכות שמע למיניהן וכיו”ב.
צבע הוא שיקול קריטי בעיצוב חדר הילדים, בכוחו של צבע לשנות מראה של חדר בצורה משמעותית, צבע יוצר אווירה שאפשר לשנות עם התבגרות הילד בפשטות על ידי צבע שונה. צבע יכול להעניק מראה חדש לרהיטים ישנים, כמובן שכדאי להתאים את צבעי הקירות לרהיטים.
חדרי ילדים נבנים לרוב בידי חברות  שההתמחות שלהם היא בייצור הרהיטים לפי דרישת הלקוח או לפי תכנית מעצב.
ילדים משתמשים ברהיטים שלהם כל יום ומסיבה זו חייבים להקפיד על עבודת נגרות משובחת ומוקפדת, על בחירת חומרי גלם מעולים, על בטיחות, על נוחות בשימוש ועל אורך חיים של הרהיט.
בחלק מהמקרים, חדרי ילדים עשויים מעץ מלא. לבד משיקולי האסתטיקה, על הבחירה בעץ המלא להיות מותאמת לסגנון, לצרכים ולטעם אישי.
יתרונותיו של העץ המלא הם עמידות, חוזק ובטיחות. סוגי העץ המקובלים לבניית חדרי ילדים הם אורן, בוק, אגוז ומייפל.  כל סוג עץ “מתנהג” בצורה שונה, מומלץ להתייעץ עם המעצבת של חברת הריהוט לפני בחירת סוג העץ ממנו תחליטו לייצר את חדר הילדים.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three + 10 =